Błogosławiony Patron Gimnazjum nr 1
06.05.2011

6 maja o godzinie 10.00 w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe odbyła się Msza św. dziękczynna za beatyfikację Papieża Jana Pawła II. Jest to intencja Stowarzyszenia Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II i Gimnazjum nr 1 noszącego imię Papieża Polaka. Mszę odprawił proboszcz parafii ksiądz kanonik Zbigniew Sajewski.

„Eucharystia jest nieocenionym skarbem, jest dziękczynieniem, jest źródłem życia Kościoła” mówił do nas Jan Paweł II. Dziś przychodzimy na Eucharystię, aby dziękować panu Bogu za Beatyfikację naszego Patrona – Jana Pawła II, „za dar i tajemnicę” jakimi były dla nas życie i posługa Jana Pawła II. Panie spraw, niech wyniesienie na ołtarz Jana Pawła II stanie się dla każdego z ucznia i uczennicy, dla każdego pracownika naszej szkoły szczególnym apelem, abyśmy na nowo zawierzyli całe swoje życie Chrystusowi i wpatrując się w przykład Nowego Błogosławionego – mówiła prosząc o Jego wstawiennictwo uczennica Gimnazjum nr 1.

W trakcie mszy odbył się uroczysty akt nadania księdzu kanonikowi Zbigniewowi Sajewskiemu oraz Burmistrzowi Miasta Płońska Andrzejowi Pietrasikowi godności Honorowych Członków Stowarzyszenia Budowy Pomnika Błogosławionego Jana Pawła II przy Gimnazjum nr 1 w Płońsku.

Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym w związku z przygotowaniem do beatyfikacji. Zdaniem uczniów było napisanie listu do Patrona Papieża Jana Pawła II. Autorami najciekawszych prac byli:

- Monika Antoszkiewicz – kl. II e
- Małgorzata Niewiadomska – kl. II a
- Ilona Żułanik – kl. II a
- Patrycja Wiśniewska – kl. II d
- Karolina Snudzińska – kl. Ii d

.

Wyróżnieni zostali:

- Natalia Kossowska – kl. II c
- Paulina Biedrzycka –kl. II d
- Łukasz Miszczyński – kl. II e

Pamiątki otrzymali także wszyscy zaangażowani uczniowie w akcję zorganizowaną przez nauczycieli Gimnazjum nr 1  w kościele św. Maksymiliana Kolbe pt. „Czytamy Jana Pawła II”. Szczególne wyróżnienie otrzymali:

- Aleksandra Staniszewska – kl. III b
- Michał Matusiak – kl. II a
- Krzysztof Brudzikowski – kl. II e

.

.