15-lecie kariery Aliny Wieczorkiewicz
06.11.2015

W piątek, 6 października Alina Wieczorkiewicz, płońska pływaczka, świętowała dwa okrągłe jubileusze: siedemdziesiąte piąte urodziny oraz piętnastolecie reprezentowania miasta Płońska w zawodach pływackich.

W tak ważnej dla niej uroczystości wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Elżbieta Wiśniewska oraz Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Waldemar Kunicki.

Alina Wieczorkiewicz rozpoczęła swoją przygodę z pływaniem w 2000 r. za sprawą trenera  Ryszarda Sielskiego z Warszawskiego Stowarzyszenia Warsaw  Masters Team – wicemistrza świata w ratownictwie wodnym. Pan Ryszard namówił pływaczkę na treningi i  reprezentowanie miasta w Klubie Płońskiego Stowarzyszenia Masters.

15 lat pływania to pasmo sukcesów Aliny Wieczorkiewicz, zarówno w kraju, jak i za granicą. Pływaczka 47 – krotnie zdobyła tytuł Mistrza Polski i 18 – krotnie pobiła rekordy Polski. Ponadto zdobyła 3 –krotnie tytuł Mistrza Danii, 4 –krotnie Mistrza Słowacji, 9- krotnie Mistrza Luxemburga, 4 – krotnie Mistrza Węgier, 2 – krotnie Mistrza Czech oraz 10 – krotnie Mistrza Litwy.

Płońska pływaczka startowała również na Mistrzostwach Europy w Słowenii, zajmując 8 miejsce oraz występowała na Mistrzostwach Świata w Holandii.

Łącznie zdobyła ponad 320 medali.  Ulubionymi stylami naszej utytułowanej pływaczki są grzbiet i motylek.