15 marca w Urzędzie Miejskim nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu pn. „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa, rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, umiejętności unikania ich oraz radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Konkurs ma za zadanie promować i poszerzać wiedzę, zarówno na temat bezpieczeństwa, jak i związanej z tym działalności służb ratowniczych, głównie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych.
.
.
Organizatorem konkursu, składającego się z 3 etapów: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.
Nad przebiegiem etapu gminnego w naszym mieście, na który wpłynęły 84 prace, czuwał Referat Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Płońsku.
.
Laureaci konkursu „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”.
I nagrodę otrzymała Klaudia Luc klasa I b - Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku
Opiekun - Pani Bogda Nowakowska.
II nagrodę otrzymał Jakub Walczyk klasa I b - Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku
Opiekun - Pani Bogda Nowakowska.
III nagrodę otrzymał Łukasz Pastuszko klasa I b - Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku
Opiekun - Pani Bogda Nowakowska.
Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Kostun klasa I d - Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku.
Opiekun - Pani Beata Gorzkiewicz.
oraz
Bartosz Ciarka klasa I c - Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku
Opiekun - Pani Lilia Kornatowska.
II grupa -średnia ( wiek 9 - 12 lat) - szkoła podstawowa
I nagrodę otrzymała Małgorzata Stankiewicz klasa III b - Szkoła Podstawowa nr 3
Opiekun - Pani Krystyna Milewska.
II nagrodę otrzymała Aleksandra Tabaka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku
Opiekun - Pani Danuta Kopańska.
III nagrodę otrzymała Lena Rajewska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku
Opiekun - Pani Beata Litewka.
Wyróżnienie otrzymał Sebastian Fotek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku
Opiekun - Pani Beata Litewka.
III grupa - starsza (wiek 13- 16 lat) - gimnazjum
Pierwszej nagrody w tej kategorii nie przyznano.
II nagrodę otrzymała Paulina Matosek - Gimnazjum Publiczne nr 2 w Płońsku
Opiekun - Pani Anna Olszewska.
III nagrodę otrzymała:
- Maria Wiśniewska - Gimnazjum Publiczne nr 2 w Płońsku
Opiekun - Pani Anna Olszewska
oraz
- Klaudia Sikora - Gimnazjum Publiczne nr 2 w Płońsku
Opiekun - Pani Anna Olszewska.
IV grupa - uczniowie niepełnosprawni (wiek 6-16 lat)
I nagrodę otrzymał Aleksander Oskroba - Zespół Szkól nr 3 w Płońsku
Opiekun - Pani Iwona Giedrojć.
II nagrodę otrzymał Kamil Maliński - Zespół Szkól nr 3 w Płońsku
Opiekun - Pani Iwona Giedrojć.
III nagrodę otrzymał - Piotr Kędzierski - Zespół Szkól nr 3 w Płońsku
Opiekun - Pani Iwona Giedrojć.
Wyróżnienie otrzymał Robert Roloff - Zespół Szkól nr 3 w Płońsku
Opiekun - Pani Iwona Giedrojć.
oraz
Mikołaj Wojtas klasa III e - Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku
Opiekunowie - Pani Aneta Włoczkowska i Pani Elżbieta Nowakowska