Uczcijmy pamięć
19.04.2010

Tydzień żałoby narodowej w Płońsku

Od soboty, 10 kwietnia trwa żałoba narodowa po katastrofie lotniczej, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz członkowie delegacji państwowej, którzy uczestniczyć mieli w obchodach 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Do Burmistrza Miasta Płońsk spływają kondolencje z miast bliźniaczych oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju.

W związku z żałobą na wszystkich ulicach miejskich i powiatowych wiszą flagi narodowe z kirem żałobnym. Zgodnie z apelem Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, lekcje w płońskich szkołach rozpoczęły się minutą ciszy.

W dniu jutrzejszym, 13 kwietnia zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbędą się miejskie obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość rozpocznie się mszą o godz. 12.00

w kościele św. Michała Archanioła, po czym wszyscy uczestnicy przejdą w żałobnym marszu do parku przy ul. Kolejowej, gdzie zostaną posadzone pamiątkowe dęby katyńskie. Posadzony zostanie również dąb prezydencki dla uczczenia tragedii, która miała miejsce w sobotę pod Smoleńskiem.

.

.

W holu Urzędu Miejskiego wyłożona została księga kondolencyjna, w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiegoi i jego małżonki Marii oraz członków delegacji państwowej.

Księga poświęcona osobom, które zginęły w  katastrofie lotniczej wraz z Prezydentem będzie wyłożona do  17 kwietnia br., w godz. od 8.00 do 18.00

.

foto: forum.faktygrudziadz.pl

.

.