Uroczyste obchody 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej
16.08.2010

15 sierpnia w Płońsku odbyły się uroczyste obchody 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

.

.

Po mszy świętej w kościele św. Michała Archanioła władze samorządowe, poczty sztandarowe szkół i instytucji oraz mieszkańcy Płońska przeszli na Pl. 15-go Sierpnia, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Ks. Edmund Makowski poświęcił tablicę upamiętniającą bohaterskich obrońców ziemi płońskiej w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.

.

.

Inicjatorem umieszczenia tablicy był Związek Strzelecki Strzelec Jednostka 1006 Płońsk, a jej fundatorem Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Płońsku.

.


.
 

Po poświęceniu tablicy głos zabrał burmistrz Andrzej Pietrasik, który w swoim wystąpieniu zapowiedział, że w 91. rocznicę Bitwy Warszawskiej, wraz z wójtem gminy Baboszewo i wójtem gminy Płońsk oraz starostami płońskimi, postarają się godnie upamiętnić walki pod Arcelinem.

.

.

Następnie przemawiał wicestarosta płoński Andrzej Stolpa oraz dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa.   

.


.

 

Po przemówieniach odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej wraz z solistami Filharmonii Narodowej. Obchodom 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej towarzyszyła wystawa fotograficzna poświęcona wojnie polsko-bolszewickiej.

.


.

 

Po zakończeniu uroczystości na Rynku Miejskim złożono kwiaty na grobie poległych w 1920 roku, który znajduje się na płońskim cmentarzu.