Srebro i brąz dla płońskich lekkoatletek
31.01.2011

W dniach 27-30 stycznia 2011 w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Z tarczą wracają lekkoatleci płońskiego klubu MKS DURASAN Płońsk.

Srebrny medal w biegu na 60 metrów juniorek młodszych zdobyła Monika Wekiera uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Już w eliminacjach mocno naciskając faworytkę mistrzostw  Małgorzatę Curyło uzyskała rekord życiowy 7.93 i pewny awans do finału z drugim czasem zawodów. Godzinę później potwierdziła swoją życiową formę i wynikiem 7.94 sek. zajęła 2 miejsce w spalskich mistrzostwach. Trener Moniki, Robert Adamski wypowiada się o swojej podopiecznej w samych superlatywach, gdyż po wyjątkowo trudnych przygotowaniach spowodowanych wczesną i ostrą zimą,  zawodniczka uzyskała rekord życiowy na najważniejszej imprezie.

W tej samej kategorii wiekowej świetnie zaprezentowała się ciechanowianka  trenowana przez Zbigniewa Majewskiego, która w konkurencji skoku w dal stanęła na trzecim stopniu podium z wynikiem 5.31. Konkurs był bardzo wyrównany i emocjonujący. Do ścisłego finału Ewelina awansowała z drugim wynikiem jednak w ostatniej kolejce Ewa Korniluk z Podlasia Białystok skokiem na odległość 5.45  i wygrała całe zawody. Warto dodać, że ciechanowianka rywalizowała ze starszymi zawodniczkami i za rok będzie miała szansę na jeszcze lepszą pozycję.

W królewskiej konkurencji sprintu na 60 metrów, jako jedyny z Mazowsza w wąskim finale znalazł się Mariusz Kowalski. Z nowym rekordem klubu 6.95 zajął ostatecznie 5 miejsce. Także 5 miejsca zajęli skoczkowie Katarzyna Szewczak oraz Adrian Józefowicz. W trójskoku Katarzyna skoczyła 11.62, zaś Adrian w skoku w dal 6.89.