Konkurs Fundacji CzasDzieci na rodzinne słuchowisko
23.08.2013

 

 

Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. W związku z tym, że rok 2013 został ogłoszony Rokiem Tuwimowskim, Fundacja Czas Dzieci organizuje konkurs na najlepszą interpretację utworu wykorzystującą wszystkie możliwe dźwięki będące darem natury.

Jeżeli czytacie swoim dzieciom w domu, jesteście kreatywni, potraficie naśladować wszelkie dziwne odgłosy i wcielacie się w role bohaterów - ten konkurs jest właśnie dla Was! Dla kochających poezję i Tuwima!

Znacie kogoś, komu podczas czytania wierszy tego wielkiego poety usta składają się w trąbkę, a język w rulonik, który harcuje po całej buzi? Wszystko to, aby podołać wymaganiom pędzącej lokomotywy, by zliczyć niezliczone warzywa straganowe, pomóc panu Hilaremu znaleźć jego zaginione w niewyjaśnionych okolicznościach okulary.
 
Jeśli chcecie sobie przypomnieć te i inne historie, które towarzyszyły wam, kiedy dorastaliście, weźcie na kolana swoje pociechy, wykorzystajcie przedmioty codziennego użytku, odgłosy przyrody, a nawet instrumenty i dajcie się ponieść fantazji! Wszystkie uch, puch, świst, gwizd, ćwir, świr, tijo, trijo, tru lu lu lu lu będą mile słyszane!

Zadanie konkursowe:

Wybierzcie swój ulubiony wiersz Juliana Tuwima dla dzieci i ćwiczcie, ćwiczcie, ćwiczcie!

Nagrajcie własną interpretację utworu wykorzystując wszystkie możliwe dźwięki będące darem natury
Przyślijcie nagranie w formacie mp3 na
adres konkursy@czasdzieci.pl

Konkurs trwa do dnia 8 września 2013 r.
Wyniki ogłosimy już 10 września 2013 r.

Do wygrania:

Najciekawsze słuchowiska wybrane przez specjalną komisję zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora oraz wyemitowane w rozgłośniach radiowych
Do dziesięciu autorów najlepszych nagrań trafią nagrody w postaci gier planszowych

Więcej Informacji znajdziecie na Stronie Projektu

 

http://tuwim.czasdzieci.pl/konkursy/id,18-konkurs_rodzinne_sluchowisko.html

 

Dodatkowych informacji udziela:

Dawid Wołowicz

dawid.wolowicz@fundacja.czasdzieci.pl

605 540 188

 

Fundacja Czas Dzieci powstała na początku 2012 roku z inicjatywy pracowników i kilku przyjaciół Portalu CzasDzieci.pl. Dzięki pracy w Portalu, już od przeszło sześciu lat mamy stały kontakt z rodzicami z całej Polski. Początkowo byli to rodzice z największych metropolii, jednak w miarę upływu czasu i w miarę rozrastania się treści na naszych stronach zaczęły nas odwiedzać osoby spoza miast, w których informujemy o aktualnych wydarzeniach dla dzieci. Obecnie Portal odwiedzają rodzice z obszaru całej Polski, także z małych miast i wsi. Od kilku już lat dostajemy listy od rodziców z propozycjami pomocy dzieciom poprzez Portal, z prośbą o pomoc materialną dla ubogich placówek kulturalnych i oświatowych z terenów wiejskich lub z małych miast, o pomoc organizacyjną przy imprezach czy po prostu z prośbą o radę. Zawsze odpowiadaliśmy na każde listy i staraliśmy się pomagać wedle naszych możliwości, jednak mamy świadomość, że pomagamy tylko doraźnie, a trzeba czegoś więcej. I jesteśmy przekonani, że można więcej! Dlatego właśnie powstała Fundacja Czas Dzieci – nie chcemy już tylko doraźnie pomagać, ale pragniemy na dłużej, mocniej wejść w środowiska, gdzie możemy pomóc i wywołać trwałe zmiany na lepsze.

 

Mamy doświadczony zespół, ludzi pełnych pasji, pomysłów i chętnych do zmieniania świata na lepsze – przynajmniej kawałka. A teraz mamy nareszcie Fundację, dzięki której możemy realizować projekty i w znaczący sposób poszerzać nasze prospołeczne działania.

Grupa, która w szczególny sposób jest nam bliska to dzieci i rodzice – do niech będziemy kierować nasze akcje i im będziemy służyć. Dodatkowo pragniemy rozszerzyć nasze dotychczasowe działania również na środowiska, w których dzieci mają dużo mniejsze możliwości rozwijania swoich talentów, pasji, rozbudzania nowych zainteresowań niż dzieci mieszkające w centrach dużych miast. Naszą misją jest pokazać dzieciom i rodzicom, że bez względu na okoliczności – zawsze MOŻNA WIĘCEJ ponad szarą przeciętność.