Natalia z SP3 Mistrzynią Mazowsza
07.05.2014

Natalia Sękowska uczennica klasy Vs – sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku dnia 29 kwietnia 2014r. w Siedlcach zdobyła mistrzostwo w Mazowieckich Biegach Przełajowych.

Sukces dla Natalii, jak i szkoły jest historycznym osiągnięciem, gdyż to pierwszy złoty medal w historii  szkoły  tak prestiżowych zawodów.

Mistrzyni, po znakomitym starcie,  nie oddała pierwszeństwa aż do mety. Podobnie jest i w szkole. Należy do wzorowych, pracowitych i sumiennych uczniów. Wyróżnia się ambicją i odpowiedzialnością. Ponadto jest wspaniałą, szczerą koleżanką, na którą zawsze mogą liczyć wszyscy w klasie. Bez problemu godzi naukę z uprawianiem sportu. Jest to jej wielka pasja i zamiłowanie, które może bardziej rozwijać będąc uczennicą klasy sportowej.

W obu tych dziedzinach odnosi wysokie wyniki. Do sukcesu Natalii przyczynił się jej wychowawca i trener pan Marcin Zaborowski, który odkrył jej możliwości i skutecznie rozwija dwa razy w tygodniu również na zajęciach pozalekcyjnych.

Ponadto w zawodach wystartowali inni wychowankowie klasy sportowej: Katarzyna Sasin, Zosia Szulc, Maja Szymańska oraz Luiza Malińska, które wspólnie z Natalią drużynowo wywalczyły 4 miejsce dla szkoły. Natomiast w rywalizacji chłopców znakomicie spisał się Adrian Małecki, który w kategorii klas V wywalczył wysokie 7 miejsce, zaś jego kolega Jakub Korycki był 26.

W rywalizacji drużynowej chłopcy wywalczyli 11 miejsce.

Gratulujemy klasie Vs – sportowej z SP3, która godnie reprezentuje swoją szkołę i promuje nasze miasto na Mazowszu.

Srebrny medal po pasjonującym finiszu wywalczyła uczennica Gimnazjum nr 1 w Płońsku, Patrycja Dziergowska w biegu dziewcząt klas I na dystansie 1000 m

Drugi medal – brązowy zdobyły dziewczęta w klasyfikacji drużynowej.