Srebrny medal piłkarek z Gimnazjum nr 2 w Płońsku
03.10.2012

W dniach 19-22 września na Stadionie GOSiR w Teresinie odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży w Piłce Nożnej Dziewcząt, w których uczestniczyło 12 najlepszych drużyn z całego Mazowsza, wyłonionych wcześniej podczas Mistrzostw Rejonowych. Do finału Igrzysk dostało się 5 najlepszych drużyn, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Wśród tych zespołów znalazła się reprezentacja Gimnazjum nr 2 im. B. Chrobrego w Płońsku.

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 2 w Płońsku, jako zwycięzca Mistrzostw Rejonu, wyjechała na Igrzyska ze świadomością walki z najlepszymi drużynami na Mazowszu. Płońskie gimnazjalistki w pierwszym dniu zawodów zmierzyły się z zawodniczkami, które reprezentują kadrę Mazowsza i Polski i wyszły z tego pojedynku obronną ręką.

Podopieczne Mirosława Zielenieckiego, w drugim dniu Igrzysk walczyły już o medale. W pierwszym spotkaniu, po wyrównanej walce z drużyną z Głowaczowa straciły bramkę i mimo nieustannego ataku oraz ewidentnej przewagi na boisku, płońszczankom nie udało się nawet zremisować. Sytuacja w grupie finałowej bardzo się skomplikowała, gdyż 3 drużyny uzyskały taka samą liczbę punktów.

Ostatni mecz naszej reprezentacji (z Raszynem) był pojedynkiem o wszystko. Płońszczanki przystąpiły do niego z wielką determinacją. Bardzo szybko objęły prowadzenie, a po kilki minutach na tablicy wyników widniało już 2:0. W ostatnich minutach zawodniczka z Płońska dostała karę 2 minutową i musiała zejść z boiska, a sędzia doliczył dodatkowo 1 minutę gry. Raszyniankom udało się wówczas strzelić bramkę, lecz dziewczęta z Płońska mimo osłabienia nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.

Po tym spotkaniu płońszczanki miały identyczny bilans punktowy ja drużyna z Nowej Wsi,  lecz w bezpośrednim pojedynku to nasza drużyna była lepsza. Tym samym reprezentacja Gimnazjum nr 2 sprawiła wielką niespodziankę zdobywając srebrny medal. To wielki sukces dziewcząt w grach zespołowych. Nikomu przedtem nie udało się dotrzeć tak wysoko.