25 stycznia już po raz siódmy odbył się międzyszkolny konkurs literacko – plastyczny „Moje miasto Płońsk”, zorganizowany według autorskiego projektu Anny Gębarowskiej – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania historią szacunku dla tradycji rodziny, szkoły i miasta oraz promowanie utalentowanych literacko i plastycznie dzieci. Konkurs składał się z dwóch niezależnych części literacko i plastycznej.
Program obejmował: prezentację multimedialną pn. ,,Płońsk widziany oczyma dziecka’’ oraz występy Szkoły Muzyki i Tańca Nutka i mażoretek. Konkursowi towarzyszyła także pokonkursowa wystawa prac plastycznych, literackich, fotografii oraz wystawa prac Twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Ziemi Płońskiej Art – Płona.
Kulminacyjnym punktem uroczystości finałowej było rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych.
Nagrodzenii zostali:
Kategoria-przedszkola
1 miejsce-Golacik Wiktoria Przedszkole nr 1
Bronowska Alicja Przedszkole nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka
2 miejsce –Rachobiński Kajetan – Przedszkole nr 5
Stańczak Maksymilian 0b SP 2
3miejsce – Bafeltowska Małgorzata- Przedszkole nr 3
Chyczewski Nikodem – Przedszkole nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka
Wyróżnienia
Gozdan Klaudia 0e SP nr 2
Rajczak Kacper Przedszkole nr 5
Grupowe wyróżnienie dla gr 5 i 6 latków z Przedszkola nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka
Kategoria - klasy 1-3
literacka
1 miejsce-Zabłocki Krzysztof - 3 b SP 3 im. S. Wyspiańskiego
Andrzejczyk Wojciech- 2c SP 2
2 miejsce – Julia Boruc -2 c SP 3 im. S. Wyspiańskiego
Łukasz Kaszubowski – 2d SP 2
3 miejsce - Kajetan Kozera – 1 a SP 3 im. S. Wyspiańskiego
Mateusz Matusiewicz – 2c SP 2
Wyróżnienia
Roksana Brodecka i Bartosz Piechocki – 1d SP 2
Kategoria -zdjęcia
1 miejsce – Luc Klaudia 4 e SP 3 im. S. Wyspiańskiego
2 miejsce – Zyskowska Oliwia 5e SP 2
3 miejsce – Luiza Malińska – 4s SP 3 im. S. Wyspiańskiego
Wyróżnienie
Sandra Aleksandrowska 6d SP 2
Patrycja Machnacka 4f SP 2
Kategoria muzyczna
Zespoły
1 miejsce kl. 1 c SP 2 –Amelia Napiórkowska, Zuzanna Rapusta, Nicola Przybysz, Julia Sybicka
Wyróżnienie kl. 3 a SP 2-Chojnacka Klaudia, Brylińska Patrycja
Soliści
1miejsce-Amelia Gościcka 3a SP 2
Lena Olszewicz 3c SP 2
Emilia Felczak 3c SP 2
2 miejsce- Martyna Stankowska 3a SP 3 im. S. Wyspiańskiego
Martyna Sielczak 1b SP 2
3 miejsce Julia Babiżewska 3 b SP 2
Wyróżnienie
Oliwia Koper 3a SP 3 im. S. Wyspiańskiego
Julia Kowalik 1g SP 2
Kategoria literacka kl. 4-6
1 miejsce - Magdalena Jaskulska 6 d SP2
Katarzyna Zaniewska 4b SP2
2 miejsce- Maja Białołęcka 4 c SP 2
Julia Kożuchowska 5e SP 2
3 miejsce – Barbara Kate Akpang –kl. 6 e SP 3 im. S. Wyspiańskiego Piechocka Karolina 6b SP 2
Wyróżnienie
Julia Bodek 6g SP 2
Martyna Cendrowska 4e SP 2
Oliwia Zyskowska 5e SP 2
Patrycja Machnacka 4f SP 2
Nagroda Specjalna Dyrektora Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ciechanowie- Katarzyna Zaniewska z kl. 4b SP 2 oraz Magdalena Jaskulska z kl. 6 d SP 2
NAGRODA SPECJALNA Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku -Katarzyna Gwiazdowska- 6b SP 2
Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły Muzyki i Tańca NUTKA - Julia Kowalik 1g SP 2