Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki , ale jeszcze nie teraz , jeszcze nie czas
21.10.2013

19 października 5 zespołów z Mazowsza spotkało się w hali sportowej MCSiR Płońsk na 2 turnieju 3 ligi młodzików z rocznika 1999 i młodsi . Stawką jego był awans do 2 ligi , po 1 turnieju tzw. rozstawieniowym  w Białołęce , w którym przegraliśmy 2 mecze z Olimpem Ostrołęka i Mosem Wola W-wa / w 3 meczu pokonaliśmy zespół z Żyrardowa , PTS Płońsk wraz z 5 pozostałymi ekipami trafił do 3 ligi.

Na turnieju do Płońska niestety nie przyjechał zespół z Kozienic / oddał tym samym punkty walkowerem / i tak w 1 grupie rozegrano 1 tylko mecz w którym drużyna z Siedlec pokonała zespół z Żyradowa , tym samym po jednym meczu zespół z Siedlec odpoczywał sobie i czekał ze spokojem na swojego rywala w meczu finałowym o awans do 2 ligi. PTS Płońsk musiał tym samym rozegrać 2 mecze / na szczęście wygrane po 2-0 / i jakby z marszu stanąć do walki finałowej .

Po dwóch gładkim wygranych grupowych ekipa z Siedlec postawiła nam ostre warunki , nie układam nam się ten początek seta , przegrywaliśmy do już nawet 7-1 i ciągle musieliśmy gonić rywala . Ekipa z Siedlec posiadała większe atuty , przewyższała nas nie tylko wzrostem ale i lepszą zagrywką i atakiem . Pod koniec setach nasi młodzicy zaczęli łapać wiatr w żagle ale Hylo już za późno . Co się owlecze to nie uciecze , zaczęliśmy 2 seta koncertowo , od mocnej zagrywki naszego kapitana , rozgrywającego Danela Kopyckiego / najlepszego zawodnika PTS / spokojnie i konsekwentnie zdobywaliśmy seriami punkty i 2 set był nasz , o wszystkim miał zadecydować 3 set , po zmianie stron było 8-6 dla gości , końcówka przy aplauzie  płońskiej publiczności doprowadziliśmy dobrym blokiem do dramatycznej końcówki , było na przewagi i remis 14-14 , niestety większe doświadczenie gości sprawiło , że przegraliśmy cały mecz 2-1.

Była wielka szansa awansu ale mamy jeszcze 3 turnieje , 16 listopada na wyjeździe , w grudniu planujemy ponownie w Płońsku i ostatni turniej w styczniu 2014 roku również na wyjeździe. Ciągle doskonalimy nasze umiejętności i nauka zdobyta w tegorocznej lidze młodzików powinna zaowocować w roku następnym już w lidze kadetów. Wszyscy nasi młodzicy zasługują na wielkie słowa pochwały , płońscy trenerzy bardzo dziękują im za walkę do końca turnieju , może na obcym terenie nie będzie już w nas tremy i nerwowości.

Informacja oraz zdjęcia: Jarosław Jeznach